Być może zastanawiasz się czy warto zainwestować w etui wodoszczelne. Etui smartfonowi jest potrzebne szczególnie teraz, w okresie wakacyjnym. Może nie zdajesz sobie sprawy z tego, że podczas wyjazdu np. nad morze Twój smartfon jest narażony na wiele czynników, które niekoniecznie są dla niego korzystne. Nawet można byłoby pokusić się o stwierdzenie, że jeśli nie posiadasz odpowiedniej ochrony przed wodą, piaskiem i słońcem oraz jeżeli Twój telefon jest dla Ciebie wartościowy, to może warto byłoby rozważyć zostawienie go w domu, bądź głęboko w torbie. Ale tutaj przychodzą nam z pomocą producenci etui wodoszczelnych.

Wodoodporny a wodoszczelny - czy są jakieś różnice?

Na początku może warto zastanowić się nad różnicą między wodoodpornością, a wodoszczelnością. Wodoodporny to taki, który jest odporny na działanie wody, na przesiąkanie. Przedmiot wodoszczelny z kolei z założenia ma nie przepuszczać wody i nie pozwolić na dostanie się jej do środka.

Po co smartfonowi wodoszczelne etui?

Jeśli nasze urządzenie nie jest wodoodporne to sprawa jest prosta. Jego zadaniem jest ochrona telefonu przed niepożądanymi czynnikami takimi jak zalanie. Jego zadaniem jest także zapewnienie Ci komfortu psychicznego związanego z faktem, że Twój telefon jest dobrze chroniony. I nawet jeśli wpadnie Ci do morza, basenu, rzeki, to nie powinno mu się nic stać, patrząc pod kątem zalania wodą.

A jeśli posiadasz urządzenie wodoodporne i uważasz, że etui wodoszczelne jest Ci zbędne, to muszę z przykrością stwierdzić, że jesteś w błędzie. Na powierzchni smartfona znajdziemy wiele otworów, którymi woda może dostać się do wnętrza urządzenia. Są to na przykład: gniazdo ładowarki, gniazdo słuchawkowe, głośniki, czy też mikrofon. Niby wszystkie wejścia są zabezpieczone dzięki uszczelkom oraz nieprzepuszczalnym piankom, ale jak wiadomo wszystko to może zawieść. A jak niestety możemy się domyślić producenci nie chcą naprawiać na własny koszt rzekomo wodoodpornych urządzeń i winę zrzucają często na używanie smartfona niezgodnie z przeznaczeniem.

Wyposaż się w wodoszczelne etui aby zapobiec zalaniu smartfona

Co się dzieje ze smartfonem po zalaniu?

Jednym z wariantów jest spięcie, które może powstać w wyniku krążenia prądu po układach scalonych. Często nie zdajemy sobie także sprawy, że po zalaniu na płycie głównej urządzenia może rozpocząć się także proces korozji, który może skutecznie uniemożliwić korzystanie ze smarfona oraz w konsekwencji zmusić nas do wymiany urządzenia na nowe. 

Wpływ rodzaju wody na zniszczenia

Zastanawiasz się czy rodzaj wody ma znaczenie przy zalaniu? Przecież woda to woda. I tu niestety pojawia się problem. Woda słona to świetny przewodnik prądu. Znacznie przyspiesza ona także proces korozji metali (rdzewienia).  Słodka woda jest odrobinę mniej groźna, gdyż słabiej przewodzi prąd, jednak nie możemy stwierdzić, że woda ta jest bezpieczna, ponieważ reaguje z metalami, a więc mimo wszystko dochodzi do ich utleniania lub korozji.

Jak więc skutecznie się chronić przed zalaniami?

Najważniejszym i najlepszym zabezpieczeniem przed wodą są etui wodoszczelne. W naszym asortymencie znajdują się etui Ghostek Nautical (dla wielu modeli smartfonów) oraz wodoszczelny pokrowiec Choetech. Pozwolą Ci one na beztroskie korzystanie ze smartfona w każdej chwili, zapewniając jednocześnie ochronę przed niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi.

Etui Ghostek Nautical jest świetnym rozwiązaniem, jeżeli spędzasz dużo czasu na świeżym powietrzu i wystawiasz swój smartfon na działanie różnych czynników atmosferycznych. Ochroni on skutecznie urządzenie przed wodą, pyłem, piachem i błotem, a przy okazji ładnie się prezentuje. Ponadto etui Ghostek Nautical ma wzmacniane rogi dzięki czemu będzie także skutecznie chronił przed upadkami. Pomimo swoich zabezpieczających etui jest relatywnie smukłe, ma modny design oraz pozwala na komfortowe korzystanie ze smartfona.

Z kolei wodoszczelny pokrowiec Choetech to rozwiązanie idealne jeśli nie potrzebujesz dedykowanych rozwiązań, a na czas kontaktu z cieczą chciałbyś mieć także możliwość zabrania ze sobą dokumentów. Etui Choetech zapewnia szczelność nawet do 30 metrów pod wodą, co sprawia, że Twoje przedmioty nie zostaną zalane przy normalnym pływaniu. Materiał z którego wykonany jest pokrowiec nie wpływa na czułość dotyku, dzięki czemu nie musisz się martwić, że uszkodzisz swój smartfon przy ciągłym wyciąganiu go z etui np. mokrymi rękoma, bo nie ma potrzeby tego robić. Dodatkowo w zestawie do etui znajduje się pasek na ramie i smycz, co dodatkowo polepszy komfort użytkowania.

Uniwersalne wodoszczelne etui dla smartfon i dokumenty Choetech

Etui wodoszczelne - choć w Polsce jeszcze nie do końca doceniane, warte są uwagi. Dzięki ich funkcjom możemy beztrosko korzystać z uroków otoczenia, bez zamartwiania się o piasek, wodę czy inne niekorzystne czynniki. Więc jeśli marzysz o urlopie, na którym będziesz korzystać z uroków życia i unikać trosk to koniecznie zaopatrz się w etui wodoszczelne!