Samsung Galaxy Note 9 to najbardziej oczekiwany smartfon ostatnich miesięcy. Jego premiera ma odbyć się już w sierpniu. Mimo, że do prezentacji urządzenia zostało jeszcze trochę czasu, wiemy już o nim całkiem sporo, dzięki licznym przeciekom. Jednym z nich jest między innymi to, że smartfon ten będzie miał 6 GB RAM i będzie pracował na najnowszym systemie Android 8.1.  W tym artykule postaram się zebrać wszystkie najważniejsze informacje dotyczące Samsunga Galaxy Note 9. 

Design

Samsung zdecydował się postawić na swój klasyczny, sprawdzony design, jednak postanowił zaskoczyć konsumentów kolorami obudowy. Galaxy Note 9 ma być dostępny w pięciu wariantach kolorystycznych: czarnym,  niebieskim, szarym, fioletowym oraz brązowym. A wiemy to, dzięki informacją dotyczących wersji kolorystycznych piórka S Pen. Więc o ile producent nie zrobi nam psikusa i kolor piórka, tak jak w poprzednich wersjach, będzie taki jak smartfona, to właśnie takich kolorów obudowy możemy się spodziewać. 

S Pen

S Pen dla Samsunga Galaxy Note 9 doczekał się wielu poprawek. Mówi się, że będzie on miał wbudowany moduł LE, który zapewni użytkownikom wiele innowacyjnych możliwości, m.in. zdalne sterowanie muzyką, czy używanie S Pen-a jako kontrolera gier. W przypadku piórka S Pen Samsung ma duże pole do popisu i miejmy nadzieje, że wykorzystają potencjał urządzenia.

Czytnik linii papilarnych

Wbrew wcześniejszym przypuszczeniom, Samsung Galaxy Note 9 nie będzie miał czytnika linii papilarnych na ekranie. W urządzeniu firma postawiła na umieszczenie czytnika na pleckach, jednak zmienili położenie na bardziej praktyczne. Będzie się on znajdował pod aparatem, ułatwiając odblokowywanie urządzenia bez większego wysiłku, jak ma to miejsce w modelu S9. 

Bateria

Samsung Galaxy Note 9 będzie mógł także pochwalić się znacznie lepszą baterią niż jego poprzednicy. Krążą plotki o akumulatorze o pojemności nawet 4000 mAh.

Cena

Jak można się domyślić Samsung Galaxy Note 9 będzie raczej drogim smartfonem. Dzięki swojej specyfikacji jego cena pewnie będzie wynosić w Polsce około 4-5 tys złotych.  Jednak właściciele będą mogli być pewni, że mają w ręce bardzo dobry smartfon. 

Możliwa specyfikacja

 6,3 calowy ekran Super AMOLED

 procesor Samsung Exynos 9 Octa 9810 lub Qualcomm Snapdragon 845

 6GB pamięci RAM

 kamera przednia 8Mpix

 aparat fotograficzny 12Mpix

 bateria o pojemności 4000 mAh

 dual Sim

 kolory: czarny, fioletowy, brązowy, niebieski, szary

 Android Oreo 8.1

 dołączone piórko S Pen

Podsumowanie

Samsung Galaxy Note 9 zapowiada się bardzo ciekawie. Według plotek będzie to jeden z najlepszych smartfonów na rynku. Jak w rzeczywistości będzie? Czy urządzenie warte będzie swojej ceny? Czy plotki i przecieki się sprawdzą? O tym przekonamy się już w sierpniu!