Podsumujmy wszystkie informacje na temat nowego dzieła koreańskiego giganta. Premiera flagowego modelu LG G7 ThinQ odbędzie się 2 maja w Nowym Yorku. Fraza "ThinkQ" nie wzięła się z przypadku - LG określa w ten sposób wszystkie swoje produkty, które wykorzystują sztuczną inteligencje. Co się zmieni względem poprzedniego flagowca?

Design samego urządzenia nieco różni się ze względu na inne rozmieszczenie obiektywów aparatu względem LG G6, obecnie układ aparatów będzie pionowy. Moda na "notch" wkradła się także do najnowszego produktu LG i to charakterystyczne wcięcie na ekranie znane już z konkurencyjnych modeli Apple czy Huawei będzie także występować w G7 - użytkownicy nie przepadający za tego typu rozwiązaniem mogą je skutecznie zamaskować wyświetlając czarną ramkę wokół "notcha". Jeśli jesteśmy już przy ekranie warto wspomnieć, że będzie on miał 6.1” i będzie produkowany w technologii LCD i jego jasność ma osiągać aż 1000 nitów. Proporcje ekranu to nietypowe 19,5:9, a rodzielczość QHD+ (3120 x 1440px) - LG nazwało go Super Bright Display. Według ogólnodostępnych wycieków nowy flagowiec będzie wyposażony w procesor Snapdragon 845, 4-6GB RAM oraz baterie 3000mAh.

LG G7 na start ma być dostępny w pięciu kolorach: czarnym, szarym, niebieskim, matowym niebieskim i różowym. Niestety póki co brak informacji czy na wszystkich rynkach będą dostępne wszystkie kolory urządzenia.

Cieszymy się z faktu, że LG w swoim najnowszym produkcie nie zapomniało o fanach tradycyjnych słuchawek i na dole obudowy znalazło się wejście Jack 3,5mm. W dobie dążenia za trendami, które niestety mają przełożenie na niższą praktyczność należy pochwalić producenta za pozostawienie klasycznego gniazda słuchawkowego.

W sklepie Home Screen niebawem pojawią się akcesoria i etui dla LG G7, więc zapraszamy do śledzenia nas w social media i zapisania się do newslettera!

Zdjęcie główne: tabletowo.pl