Etui i szkła OnePlus 5 - w sklepie Home Screen

OnePlus 5. Brat Iphone’a 7 Plus?

Niska popularność smartfonów OnePlus w Polsce wynika z małej popularności brandu oraz możliwości zakupu jedynie w internecie. Warto jednak zainteresować się tą marką, gdyż tworzy naprawdę dobrej jakości sprzęt, który może spokojnie konkurować z popularnymi flagowcami.

OnePlus 5 wyglądem bardzo przypomina Iphone’a 7 Plus. Z tego powodu jest także potocznie nazywany jego bratem. Producent podkreślał, że jest to związane z kulturą obsesji na punkcie szczegółów, którą zaszczepił w swojej firmie. Warto przypomnieć, że ta sama filozofia przyświecała Steve’owi Jobsowi i jest ona wyróżnikiem Apple po dzień dzisiejszy. Nie mamy tutaj jednak do czynienia z plagiatowaniem giganta z Cupertino – podobieństwa ograniczają się tylko do wyglądu.

W przeciwieństwie do urządzeń Apple, OnePlus 5 pozostawił na swoim miejscu wejście słuchawkowe oraz suwaki przełączające się pomiędzy profilami powiadomień. Dzięki lepiej wyprofilowanej powierzchni i mniejszej wadze, zdecydowanie wygodniej układa się w dłoni niż jego amerykański przeciwnik.

Zastosowany w OnePlus 5 ekran 5.5 cala w technologii AMOLED gwarantuje wysoki kontrast, głębie kolorów i realistyczne przeżycia. W opcjach można bez problemu ustawić tryb obrazu. Jeżeli barwy są dla Ciebie zbyt jaskrawe, zmień je na łagodniejsze lub na ostrzejsze kiedy uważasz, że ekran jest zbyt jasny.

Jakie są mocne i słabe strony OnePlus 5?

Zdecydowanie mocną stroną jest aparat zastosowany w OnePlus 5. Technologia podwójnego aparatu:

  • matryca 16 Mpix Sony IMX398 ze standardowym obiektywem

  • matryca 20 Mpix Sony IMX350 z teleobiektywem

zapewnia lepszą rozdzielczość zdjęć, zmniejsza szumy oraz umożliwia uchwycenie większej głębi kolorów. Oprogramowanie aparatu pozwala na wykorzystanie 8-krotnego zoomu bez znaczącego pogorszenia jakości zdjęć. W OnePlus 5 zastosowano układ Snapdragon 835, znany z napędzania najlepszych flagowców. Jeśli dodamy do tego 6GB lub 8GB pamięci RAM oraz system operacyjny zoptymalizowany pod kątem wydajności – uzyskujemy naprawdę świetny smartfon.

Niestety nie ma rzeczy idealnych. Tak też jest w tym przypadku. Matowa, gładka powierzchnia poza tym, że wygląda atrakcyjnie, jest także śliska, co stwarza duże ryzyko wypadnięcia z ręki i uszkodzenia telefonu.

Na wyświetlacz, fabrycznie naklejona jest bardzo cienka folia ochronna. Jest ona bardzo podatna na zarysowania. Dodając do tego fakt, że telefon nie jest wodoszczelny – definitywnie musisz zadbać o zabezpieczenie swojego OnePlus 5.

Etui do OnePlus 5

W ofercie HomeScreen znajdziesz szkła hartowane oraz etui dla OnePlus 5, takich producentów jak Ringke, MSVII czy iPaky. Wybieramy rozwiązania nie tylko odpowiednio zabezpieczające Twój telefon ale także umożliwiające personalizację i dostosowywanie etui do własnego stylu.

Etui do OnePlus 5 wykonane z poliwęglanu zaprojektowano w sposób amortyzujący wszelkie uderzenia. Zaokrąglone narożniki, doskonale absorbują, pochłaniają i neutralizują siłę uderzenia, w przypadku upuszczenia aparatu. Poliwęglan jest również materiałem odpornym na ścieranie i maksymalnie usztywniającym konstrukcję etui.

Jeśli poszukujesz rozwiązania zapewniającego bezproblemowe użytkowanie telefonu, podkreślającego Twoją osobowość i sprawiającego, że aparat cały czas wygląda jak w dniu premiery – wybierz Home Screen i znajdź swoje etui do OnePlus 5. Zapraszamy! 

Produkt dodany do ulubionych