Jak dobrać etui do własnych potrzeb
lis302017

Jak dobrać etui do własnych potrzeb

Ogrom produktów na rynku, które mają na celu zabezpieczenie smartfona, jest tak wielki, że klientom pozostaje selekcja w rodzaju „droższe = lepsze”. Nie jest to prawda, a niniejszy artykuł pozwoli Ci na dostosowanie etui do swoich potrzeb.

Często jest tak, że modele etui pozwalające na lepszą ochronę są droższe od swoich mniej pancernych braci. Jednak czy takie etui to jest najlepszy wybór? Okazuje się, że nie. Dla osób, które starają się dbać o smartfona nie jest potrzebne wzmacniane, grube, wodoszczelne etui, które ledwo mieści się w kieszeni spodni. Natomiast takiej ochrony potrzebują urządzenia osób aktywnie spędzających czas. Wyjaśnijmy sobie najpierw czym jest etui i jakie ma zadanie.

Pokrowiec na nasz smartfon pozwala niwelować zadrapania i uszkodzenia, które powoduje codzienne użytkowanie urządzenia. Umożliwia zachowanie telefonu w nienagannym wizualnie stanie i w wielu przypadkach, co najważniejsze, chroni przed wstrząsami i uderzeniami, które mogą być bolesne w skutkach dla naszego portfela. Priorytetem przy wyborze etui zawsze powinna być dla nas wygoda i komfort użytkowania. Nie powinniśmy zmuszać się do inwestowania w obudowę, która będzie niesamowicie powiększać urządzenie, gdy tak naprawdę jej nie potrzebujemy. Co z tego, że nasz smartfon będzie rewelacyjnie wręcz chroniony, gdy tak naprawdę będzie irytowała nas każda próba odpisania na wiadomość? Wybierajmy etui dostosowane do potrzeb, a tak się składa, że nasz ekipa przetestowała ogrom modeli case'ów i możemy się na ten temat wypowiedzieć.

Etui typu slim

Rynek smukłych etui, które z pozoru niemal tylko zdobią smartfon, cieszy się niezwykłym uznaniem użytkowników, którzy już przetestowali ten typ obudów. Do tej grupy zaliczają się wszelakie smukłe case'y, które są stworzone z jednego rodzaju materiału - miękkiego poliuretanu lub twardego poliwęglanu. Co możemy powiedzieć o tego typu pokrowcu? Moim zdaniem – jest to wystarczająca ochrona dla większości osób, które chociaż w minimalnym stopniu dbają o smartfon i przeszkadza im fakt posiadania na swoim urządzeniu czegoś grubszego. Przykładem, który jest mi bardzo dobrze znany może być etui MSVII, w którym Xiaomi Mi5 zaliczyło kilka poważniejszych upadków na przestrzeni roku. Efektem ubocznym jest to, że po zdjęciu etui smartfon wygląda niemal jak nowy. Co prawda ekran jest zabezpieczony szkłem hartowanym, jednak szklany tył został świetnie ochroniony i nie ma ani jednego zadrapania.

Etui typu hybrid

Hybrydowe konstrukcje to godna polecenia alternatywa dla niemal wszystkich osób, które normalnie korzystają ze swojego smartfona. Nie obawiają się upadków, nie potrzebują niesamowicie cienkich pokrowców, telefon ma po prostu służyć. Urządzenia wyposażone w hybrydowe etui + szkło hartowane to zestaw, któremu nie będzie straszne codzienne użytkowanie. Zadrapania, upadki z niewielkich wysokości, wstrząsy – hybrydowe etui daje ogromne szanse, że naszemu smartfonowi nic się nie stanie. Bardzo często etui marek premium (np. marki Ringke czy Spigen) posiadają militarny certyfikat MIL-STD-810G, co oznacza, że producent deklaruje wykonanie testów wytrzymałościowych, które polegają na zrzuceniu kilkanaście razy smartfona z wysokości 1.2m i 1.8m. Nie daje nam to oczywiście 100% gwarancji, jednak daje ogólne pojęcie o wytrzymałości i poziomie ochrony. Bo jak się postaramy to nawet starą Nokie 3310 uszkodzimy :)

Pancerna ochrona

Etui przeznaczone dla osób, które aktywnie spędzają czas lub ich praca polega na fizycznej, intensywnej aktywności. Wiele materiałów na np. YouTube pokazuje co potrafią tego typu case'y. Jest to stosunkowo drogie i mniej wygodne rozwiązanie niż konstrukcje hybrydowe, jednak jeżeli, ze względu na warunki, chcemy w jak najlepszym stopniu zabezpieczyć swojego smartfona to pancerne produkty będą świetnym rozwiązaniem. Niektóre pancerne produkty, jak np. Atomic Ghostek, pozwalają na szczelne zamknięcie smartfona w etui, dzięki czemu jest on odcięty od dopływu wody, pyłu i brudu. 

Etui z klapką

Rodzaj pokrowca, który ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Klapka zasłaniająca ekran pozwala na należytą jego ochronę pod warunkiem, że nie korzystamy w tym czasie ze smartfona. Zazwyczaj tego typu etui to hybryda silikonowego futerału, który jest zamocowany w zamykanej konstrukcji, wypełnionej często poliuretanem. Musimy sami zdecydować, czy takie etui odpowiada naszym wymaganiom – z doświadczenia mogę powiedzieć, że jest to dosyć upierdliwy rodzaj etui, jeżeli często mocujemy smartfona w samochodowych uchwytach i jeżeli obsługujemy smartfona tylko jedną ręką, ponieważ nie pozwala na pełny chwyt każdej krawędzi case'a. Ale to tylko moje subiektywne odczucie i wiele osób bardzo sobie chwali tego typu rozwiązanie ze względu na np. lepszą ochronę. DuxDucis to na chwilę obecną jedyny producent, którego pokrowce z klapką oferujem y w naszym sklepie.

Różne etui na różne okazje?

Idealnym sposobem wydaje się posiadanie różnych rodzajów obudów na różne warunki użytkowania smartfona. W codziennym użytkowaniu wybierzmy np. konstrukcje typu hybrid, a w czasie wyjazdu w góry załóżmy na nasze urządzenie bardziej pancerny model, który uniemożliwi uszkodzenie naszego telefonu gdy nam przypadkowo upadnie. Nie ma idealnego etui – w przeciwnym wypadku na rynku by istniał tylko jeden model, który odpowiada wszystkim w każdej sytuacji. A tak przecież nigdy nie będzie.

Podsumowując: wybór etui należy do Ciebie. Musisz określić swoje potrzeby i wybrać produkt, który jest do nich dostosowany. Jeżeli masz wątpliwości – zawsze przed zakupem możesz się z nami skontaktować, a my postaramy się pomóc Ci w wyborze odpowiedniego rozwiązania.

Zostaw komentarz

Cart 0 Shopping Cart

No products

Free shipping! Shipping
€0.00 Total

Check out