Nawigacja

Najnowsze posty

Nowe iPady Pro z procesorem M1

1032 Wyświetlenia 0 Lubię
 

Doczekaliśmy się premiery najnowszego iPada Pro 2021, model ten to bezwątpienia jeden z najlepszych dostępnych tabletów. Tak naprawdę Apple jest na rynku tabletów konkurencją samą dla siebie, już dawno zdeklasował konkurencję. Obecnie jedynie może pozostawić resztę daleko w tyle, udoskonalając swój poprzedni model.

W najnowszej odsłonie iPada Pro znajdziemy procesor Apple M1, który warto podkreślić znajdziemy również w innych urządzeniach producenta, laptopach MacBook i komputerach iMac. Świadczy to o dużej wydajności najnowszego iPada Pro, prawie dwukrotnie większej od poprzednika.

możliwości nowego procesora

Być może większość użytkowników nie zauważy różnicy ponieważ już możliwości poprzedniego czipu były wystarczające, jednak dla bardziej zaawansowanego odbiorcy jest to ogromny komfort. Ciekawym udoskonaleniem, które już zauważy każdy, jest opcja Center Stage w przedniej kamerce tabletu, czyli śledzenie twarzy podczas prowadzenia wideorozmowy. Ponieważ to częste zastosowanie iPadów, jest to bardzo praktyczna i przydatna funkcja.

Nowy procesor oznacza wsparcie dla Thunderbolt. W taki sposób iPad Pro doczekał się nowego portu Thunderbolt 3, umożliwiający szybszy transfer danych. Pamiętać jedynie należy, że dalej jesteśmy ograniczeni do jednego portu. Jedynie przy korzystaniu z klawiatury Magic Keyboard mamy możliwość podpięcia do niej zasilania, wtedy port w iPadzie pozostaje wolny.

Magic Keyboard do iPad Pro 2021
Nowe iPady dostępne są w dwóch wielkościach, mniejszy 11’ oraz większym 12,9’. W tym większym otrzymamy wyświetlacz mini LED, zapewniający doskonały kontrast podczas użytkowania. Szkoda jednak, że w mniejszym z iPadów nie wykorzystano tego samego ekranu. 

Dostępność nowych tabletów jest mocno ograniczona a zainteresowanie sprawdzeniem możliwości nowego procesora spore, przy ewentualnym zamówieniu na oficjalnej stronie Apple, będzie trzeba zaczekać kilka tygodni. Świadczy to tylko o tym, że to sprzęt warty uwagi którego jedynym minusem pozostaje cena.

nowy iPad Pro 2021

Jeżeli jesteście zainteresowani zakupnem nowego tabletu od Apple pamiętajcie, że na stronie naszego sklepu Internetowego homescreen.pl znajdziecie najlepsze markowe akcesoria ochronne dedykowane dla tego właśnie modelu. Szczególnie polecamy propozycje producentów Spigen, Ringke i ESR. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą dla etui iPad Pro 2021.

Nowy iPad Pro 2021

 
Czy ten wpis na blogu był dla Ciebie pomocny?
Opublikowany w: Nowości

zostaw komentarz

Kod bezpieczeństwa