Właśnie zadebiutował najnowszy smartfon od Apple. Nowe iPhone 13 pojawią się w czterech wariantach, czyli tak samo jak w poprzedniej generacji iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max. Konferencja Apple wiąże się zawsze z wielkimi oczekiwaniami i pomimo iż na  konferencji zaprezentowano też inne urządzenia nowego iPad’a, iPad’a mini i Apple Watch Series 7, to nowy smartfon wzbudzał największe emocje.

konferencja

Design nowego iPhona 13 nie uległ większym zmianą. Jak co roku mamy do czynienia z wprowadzeniem nowych wariantów kolorystycznych. Obiektywy w wersjach 13 i 13 mini zmieniły ułożenie, teraz na kwadratowej wyspie umieszczono je po przekątnej. Zmniejszył się też notch, podobno dzięki przebudowaniu systemu przednich kamer funkcja FaceID ma działać dużo lepiej. iPhone'y 13 Pro ma ramkę ze stali nierdzewnej a iPhone'y 13 aluminiową. Wszystkie wersje posiadają szklany tył i są oporne na działanie wody. Klasa ich szczelności to aż IP68, co oznacza całkowitą ochronę przed wnikaniem pyłu oraz ochronę przed zalaniem przy ciągłym zanurzeniu i zwiększonym ciśnieniu wody.  Powiększono również baterię co oznacza w wersji Pro Max nawet o 2,5 godziny dłuższy czas działania. Częstotliwość odświeżania obrazu to teraz w wersji 13 Pro i Pro Max 120 Hz. Jednak będzie ona zamienna w zakresie 10 -120 Hz i w zależności od potrzeb będzie się dostosowywać, dzięki funkcji ProMotion. Wszystkie nowe iPhony posiadają układ A15 Bionic, który ma być o 50% szybszy od najlepszych procesorów konkurencji.

iPhone 13 Pro i Pro Max

iPhone 13 i 13 mini
Obiektywy to kolejny ważny punkt. Tak jak wpominaliśmy w wersjach 13 i 13 mini obiektywy zostały umieszczone po przekątnej a w wersji Pro zostały powiększone wraz z wyspą. Z całą pewnością na plus trzeba zaznaczyć, że w tym roku wszystkie cztery warianty doczekały się optycznej stabilizacji obrazu. Dla przypomnienia wcześniej funkcja ta była dostępna tylko w wersji Pro. Pojawiła się nowa funkcja Cinematic Mode,  która pozwala nagrywać wideo z rozmyciem postaci i obiektów w tle. Wersje Pro mają być za to najbardziej zaawansowanymi smartfonami pod względem fotograficznym. Na wyspie umieszczono trzy obiektywy: podstawowy, ultraszerokokątny i teleobiektyw z trzykrotnym zoomem optycznym. iPhone'y 13 Pro i Pro Max będą dostępne w czterech wersjach 128 GB, 256 GB, 512 GB i aż 1T.

specyfikacja 13 Pro

specyfikacja 13Przedsprzedaż rusza już 17 września, nowe iPhony ogólnodostępne mają być od 24 września. Czy okażą się kolejnym hitem, sądząc po ilości fanów Apple - zapewne tak. Cenowo nie różni się znacznie od poprzednika. Obecnie możemy czekać na testy i recenzje pierwszych użytkowników.