Niebawem odbędzie się największe technologiczne wydarzenie września. Jutro, 12 września Apple zaprezentuje nam swoje nowe urządzenia. Jakie rzeczywiście będą? Tego na 100% nikt nie jest pewien, choć w Internecie aż huczy od przecieków i plotek na temat nowości. Jeszcze większą sensacje wzbudza fakt, że nie wiadomo jakie nazwy będą nosić przedstawione w środę iPhone. Poniżej zebrane zostały informacje na temat nowych urządzeń od Apple.

Według przecieków wszystkie nowe iPhone wyposażone zostały w system rozpoznawania twarzy Face ID oraz kultowego notcha, natomiast definitywnie zrezygnowano z szerokich ramek oraz przycisku Touch ID. Do sterowania systemem służyć mają gesty, które według producenta mają sprawić, że korzystanie ze smartfona stanie się wygodniejsze, szybsze i bardziej intuicyjne. 
Jako, że Apple nadal trzyma nas w niepewności co do nazewnictwa, na potrzeby artykułu przyjmijmy nazewnictwo, które zostało zaproponowane w ostatnich, najnowszych doniesieniach, czyli iPhone Xs oraz iPhone Xs Plus. Trzecim urządzeniem będzie budżetowy model, z ekranem LCD, którego nazwa to prawdopodobnie Xc.

iPhone Xs wyposażony zostanie w ekran OLED, o przekątnej 5,8 cala, dokładnie tak, jak zeszłoroczny iPhone X. Do znacznie większego iPhona Xs Plus trafić ma ogromny wyświetlacz OLED, mający 6,5 cala. Dodatkowo Apple ma podobno wprowadzić tryb wyświetlania podobny do tego z iPadów, czyli aplikacja w trybie pionowym ma być podzielona na dwie części: jedna poświęcona na dodatkowe opcje związane z funkcjami aplikacji.

W obu tych modelach pojawić się ma nowy układ, a mianowicie - układ Apple A12. Ma to być pierwszy procesor, który trafił do smartfonów dostępnych w sprzedaży, wykonany w technologii 7nm. Nowy układ ma znacznie „odskoczyć” konkurencji, oferując wydajność na najwyższym poziomie. Dodatkowo w iPhone Xs Plus oraz iPhone Xs znajdzie się 3-4 GB RAM i w zależności od wersji, 64, 256 lub nawet 512 GB na pliki. 
Znacznie mniej interesującym i godnym uwagi okazać się może budżetowa wersja iPhone, który pracować ma nadal na dwuletnim procesorze A10, który zadebiutował w modelu 7 i 7 Plus. Ponadto użytkownicy do dyspozycji dostaną 3 GB RAM i najprawdopodobniej, zależnie od wersji, 64 GB lub 256 GB na pliki, a ekran w tej wersji wykonany został w technologii LCD i będzie mieć 6,1 cala.

Według plotek iPhone Xs wyglądać ma prawie identycznie jak zeszłoroczny X. Xs Plus z kolei ma być po prostu większy, lecz ma zachować dotychczasowe wzornictwo. Jeśli chodzi o kolory, to sugerowane są trzy warianty - biały, space grey (gwiezdna szarość) oraz złoty.

Nowe iPhone’y od razu mają działać pod kontrola iOS-a 12, w którym Apple zdaje się postawić na optymalizację i poprawę stabilności. Ważnym elementem ma być także długo wyczekiwane sortowanie powiadomień. 
W kwestii kamer nie powinniśmy nastawiać się na jakieś wielkie rewolucję. Wśród plotek mówi się jedynie o niewielkich usprawnieniach kamer względem poprzednich modeli. Apple jednak postanowiło usprawnić ładowanie, gdyż do nowych urządzeń dołączana będzie ładowarka o mocy aż 18W.

A teraz trochę szczegółowych danych technicznych nowych urządzeń od Apple:

Apple iPhone Xs Plus - dane techniczne

6,5″ ekran OLED o rozdzielczości 1242 x 2688 pikseli
procesor Apple A12
4 GB pamięci operacyjnej RAM typu LPDDR4
64 lub 256 GB pamięci na dane
Face ID
podwójny aparat fotograficzny iSight (brak szczegółów)
bateria o pojemności około 3500 mAh
Wi-Fi 802.11ac
Bluetooth 5.0
GPS/GLONASS
NFC
modem LTE
złącze Lightning
stereofoniczne głośniki
157,5 × 77,4 × 7,7 mm
iOS 12

Apple iPhone Xs - dane techniczne

5,8″ ekran OLED o rozdzielczości 1125 x 2436 pikseli
procesor Apple A12
4 GB pamięci operacyjnej RAM typu LPDDR4
64 lub 256 GB pamięci na dane
podwójny aparat fotograficzny (brak szczegółów)
bateria o pojemności około 2700-2800 mAh
Wi-Fi 802.11ac
Bluetooth 5.0
GPS/GLONASS 
Face ID
NFC
modem LTE
złącze Lightning
stereofoniczne głośniki
143,6 × 70,9 × 7,7 mm
iOS 12

Apple iPhone Xc - dane techniczne

6,1" ekran LCD o rozdzielczości 1792 x 828 pikseli
Procesor Apple A12 
modem LTE
3 GB pamięci operacyjnej RAM 
64 lub 256 GB miejsca na dane 
Bluetooth 5.0
kamera TrueDepth z obsługą Face ID
aparat fotograficzny iSight (brak szczegółów)
bateria o pojemności około 2850-2950 mAh
Wi-Fi 802.11ac
GPS/GLONASS
NFC
złącze Lightning
stereofoniczne głośniki
czytnik linii papilarnych - brak
150,9 x 76,5 x 8,3 mm
iOS 12

Poza nowymi iPhone’ami spodziewać się możemy premiery nowego iPada Pro, pozbawionego przycisku Touch ID. Według plotek na rynek wejdą dwa modele, które na wyposażeniu będą miały Face ID oraz będą działały na procesorze Apple A12. Pierwsze z urządzeń będzie miało 12.9 cala, a drugi przekątną 11 cali.

Kolejną propozycją z jaką wyjdzie Apple jest nowy Apple Watch Series 4 z większym wyświetlaczem. Będzie to pierwsza zmiana wzornictwa od czasu wprowadzenia do oferty. Przecieki mówią, że pojawią się dwie wersje zegarka o zbliżonych do siebie gabarytach, lecz z kopertą 1.57-cali 1.78-cali. Wielce prawdopodobnie jest również to, że doczekamy się nowej wersji słuchawek AirPods, które mają być m.in. odporne na deszcz i lepiej działać z Siri. Ważnym debiutem okazać się może także prezentacja maty AirPower, dzięki której użytkownicy będą mogli sobie pozwolić na jednoczesne, bezprzewodowe ładowanie słuchawek AirPods, Apple Watch oraz iPhone’a.

Czy najnowsze urządzenia od Apple faktycznie będą takie jak mówią plotki? Jakie będą ich ceny i specyfikacje? Czy spełnią wymagania nawet najbardziej wymagających miłośników firmy? Tego dowiemy się już jutro!