Z najnowszych przecieków na temat iPhone 12 dowiedzieliśmy się o układzie magnesów, które mają znaleźć się wewnątrz obudowy telefonu. Układ ma się składać z 36 magnesów, które znajdą się pod tylnym panelem. Może to sugerować zatem, że Apple tworzy nowy system indukcyjnego ładowania swoich urządzeń, który jednocześnie będzie pozwalał na łatwiejsze zamontowanie urządzenia w uchwycie samochodowym. Jeżeli informacje te potwierdzą się to prawdopodobnie układ magnesów będzie idealnie dopasowany do bezprzewodowych ładowarek od Apple oraz dedykowanych uchwytów samochodowych. Ładowanie najnowszych modeli telefonów od Apple będzie zatem jeszcze bardziej komfortowe. Magnesy z pewnością uda się wykorzystać także w uchwytach samochodowych do jeszcze lepszego montażu telefonu w nich. Używanie nowych modeli smartfonów od Apple będzie jeszcze przyjemniejsze.

iphone 12 magnesy w obudowie

Wraz z obecnością magnesów wewnątrz obudowy można spodziewać się również specjalnych mat ładujących od Apple. Prawdopodobnie miałyby one służyć do bezprzewodowego ładowania urządzeń od Apple. Magnesy umieszczone w iPhone 12 mogłyby służyć również do ładowania AirPods oraz Apple Watch po ich zbliżeniu do tylnej części telefonu. Takie rozwiązanie miało być już opracowywane ale z uwagi na pewne niedoskonałości nie pojawiło się jeszcze w poprzedniej generacji telefonów Apple. Dopiero z modelem iPhone 12 ma pojawić się na rynku i zostać zaprezentowane dla wszystkich klientów.

uchwyt magnetyczny iphone 12 z ładowarką indukcyjną

Nadal jednak informacje te nie są potwierdzone i prawdopodobnie finalne zastosowanie magnesów poznamy dopiero w dniu premiery. Mówi się, że w tym roku Apple zaprezentuje aż 4 nowe modele telefonów o 3 rozmiarach wyświetlacza. Niektóre plotki mówią również o tym, że nowe modele nie zostaną zaprezentowane jednocześnie, a będą wypuszczane stopniowo. Na razie jednak pozostaje tylko czekać na oficjalne premiery, na których poznamy dokładny wygląd urządzeń i ich dokładną specyfikację oraz wszystkie oferowane przez nowe urządzenia funkcje.

Komentarze ()

Produkt dodany do ulubionych