Samsung postanowił zainspirować się rozwiązaniami, które od pewnego czasu stosują firmy z Państwa Środka w swoich smartfonach – chodzi o ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych wbudowany w wyświetlacz urządzenia. Niewątpliwie jest to świetne rozwiązanie, które ułatwia korzystanie ze smartfona (spróbuj odblokować palcem telefon znajdujący się w bardziej zabudowanym uchwycie samochodowym, w którym czytnik jest umieszczony na pleckach), a jednocześnie nie zabiera przestrzeni na przodzie urządzenia. Jednak niektóre serwisy poinformowały, że szkła hartowane nie będą współpracowały z czytnikiem linii papilarnych, wbudowanym w Galaxy S10 oraz S10 Plus. Czy aby na pewno?

Jednym z rozwiązań problemu jest stosowanie folii ochronnych. I na takie rozwiązanie decyduje się wielu użytkowników – ze względu na koszta jak i łatwość montażu. Są też osoby, które nie potrzebują wybitnej ochrony i dla nich folia jest doskonałym wyborem – wiele z nich potrafi się „samoregenerować” w przypadku mniejszych zarysowań. Ale co z użytkownikami, którzy nie lubią kompromisów i chcą mieć ekran Galaxy S10 zabezpieczony taflą szkła?

W Internecie pojawiły się wersje szkieł ochronnych, które postanowiły zaradzić problemowi i „oferują” otwór w miejscu przeznaczonym na skaner odcisku palca. Brzmi i wygląda to komicznie, jednak użytkowanie Galaxy S10 wyposażonego w tego typu szkło szybko przestało by być śmieszną ciekawostką, a stałoby się utrapieniem i torturowaniem palca – jeśli nie wiesz o czym mówię to wyobraź sobie pisanie na klawiaturze i dopasowywanie opuszka palca do klawiszy znajdujących się na krawędziach dziury. 

Jednak żeby nie przedstawiać świata w tak szarych barwach to mamy dla Ciebie informacje – producenci, z którymi współpracujemy postanowili stworzyć akcesoria, które nie będą miały żadnej nieestetycznej dziury, a będą w pełni zgodne ze skanerem odciska palca w nowych flagowcach Samsunga. Chodzi o marki takie jak WhiteStone oraz T-Max, specjalizujących się w produkcji szkieł ochronnych, do których montażu wykorzystywany jest klej utwardzany promieniami UV. Użytkownicy produktów wyżej wymienionych marek są zadowoleni i zgodnie podkreślają, że to jedno z najlepszych rozwiązań jeśli chodzi o ochronę smartfonów z zakrzywionymi wyświetlaczami. 

WhiteStone deklaruje, że wykorzystuje zaawansowaną technologię Liquid Optical Clear Adhesive (LOCA), której zadaniem jest zapobiegać powstawaniu mikroprzestrzeni pomiędzy zespojonymi szkłami smartfona oraz ochronnym. Dzięki temu sensor palca jest w stanie bezproblemowo wychwytywać nacisk i odczytywać linie papilarne. A marka T-Max, która jest dzieckiem spółki Guangzhou Doho Digital Technology Co., Ltd., zapowiedziała, że będzie wykorzystywać szkła Panda o grubości 0.2mm, która ma być optymalną wartością w kwestii ochrony i użyteczności ultradźwiękowego skanera. Wydaje się, że wszystko rozchodzi się o klej – jak WhiteStone przedstawia – mikroprzestrzenie przy szkłach ze zwykłym klejem to normalność, a klej UV rozlewa się i wypełnia wszelkie pory i niedoskonałości, które są problematycznie dla czytnika linii papilarnych.

Szkła WhiteStone Dome Glass oraz T-Max Glass dla Gamsunga Galaxy S10 i S10 Plus są już dostępne w sklepie Home Screen. Jeżeli posiadasz nowego Samsunga to koniecznie zajrzyj do kategorii w naszym sklepie i wybierz zestaw akcesoriów dopasowany do własnych potrzeb i upodobań:

Możesz także od razu przejść do oferty szkieł:

Natomiast tutaj możesz znaleźć obszerny artykuł jeśli masz wątpliwości w kwestii wyboru pokrowca na swojego nowego Samsunga.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz