Huawei Mate 30 nadchodzi. Co o nim wiemy? Jakie etui i szkło wybrać? 

Na czwartkowej konferencji w Monachium zaprezentowano Huawei Mate w trzech nowych odsłonach. Od teraz starsze modele zastąpią kolejno: Huawei Mate 30, Huawei Mate 30 Lite i Huawei Mate 30 Pro. W tegorocznych modelach zostanie zaprezentowana spora ilość zmian oraz pojawią się stylistyczne nowości, które ucieszą oko niejednego użytkownika. Producent planuje się skupić m.in na szklanej obudowie telefonu. Nowością jest także czytnik linii papilarnych wbudowany w wyświetlacz.

Co wiemy o nowym Huawei?

Szklana obudowa

Huawei Mate 30, następca Huawei Mate 20, został w całości wykonany ze szkła. Producent ma zamysł całkowitej rezygnacji zarówno z tworzywa sztucznego jak i metalu. Dodatkowym atutem jest to, że w Huawei Mate 30 Pro będziemy mogli liczyć na certyfikat IP68 świadczący o wodoodporności i pyłoszczelności.

Nowy czytnik linii papilarnych

Następną nowością którą uświadczymy w Huawei Mate 30 jest czytnik linii papilarnych wbudowany w sam wyświetlacz. W ekranie nadal uświadczymy wcięcie notch, jak w zeszłorocznym modelu Huawei Mate 20. Jego rozmiar wynika z zastosowania nowoczesnego systemu rozpoznawania twarzy.

Ekran AMOLED

W tegorocznych Huawei Mate 30, ujrzymy ekrany AMOLED produkcji BOE. Jeśli chodzi o wersje Mate 30 Pro, ekran ma mieć przekątną 6,71 cala. Ciekawostką jest to, że firma zrobiła w pewnym znaczeniu krok w tył, co może mieć jakiś sens. Konkretnie chodzi o zrezygnowanie z rozdzielczości QHD+ i zastąpienie jej rozdzielczością FHD+. Jednakże u góry nadal zostanie wcięcie notch, które będzie dosyć niewielkie. Dodatkowo ekran będzie oferował odświeżanie obrazu o częstotliwości 90 Hz.

Nowy procesor i moduł 5G

Kirin 990 - jest nowym układem, którym będzie napędzany tegoroczny model. Będzie on występować w wersjach
4 GB i 5 GB. Dodatkowo uświadczymy układ graficzny
ARM Mali G76 MP16 600. Ciekawostką jest również, to że Huawei Mate 30 Pro zostanie zaopatrzony w autorski modem Balong 5000 wspierający moduł 5G.

Aparat - wisienka na torcie

W tym temacie producent zaoferuje potrójny moduł w
Huawei Mate 30 oraz poczwórny moduł w Huawei Mate 30 Pro. Będą się one charakteryzować szerokokątnym obiektywem, teleobiektywem, standardowym obiektywem oraz czujnikiem wykrywania głębi obrazu. Dodatkowo uświadczymy 10-krotny zoom, co będzie gratką dla profesjonalnych fotografów.

System - z Androidem czy jednak bez?

Od dłuższego czasu krążą pogłoski, że kolejne modele Huawei mają nie posiadać już znanego nam i lubianego przez nas Androida. Standardowo nowe modele mają działać pod kontrolą Android Q z autorską nakładką EMUI w wersji 10. Co prawda najprawdopodobniej nie będzie on posiadał dostępu do usług Google, ale producent najpewniej to ominie poprzez zastosowanie modułu AOSP, dzięki czemu większość użytkowników raczej tego nie odczuje. Istnieje również opcja, że w sprzedaży producenta pojawi się nowy wariant z HarmonyOS, będący ciekawostką jak i alternatywą dla znanego nam już Androida. 

Na jakie etui powinniśmy się zdecydować?

Cała obudowa telefonu została wykonana z mocnego i twardego szkła. Żadne szkło nigdy nie jest w pełni odporne na urazy mechaniczne, dlatego powinniśmy zdecydować się na dodatkową ochronę. 

Dostępne etui w naszym sklepie nie tylko osłaniają telefon, ale także chronią go przed skutkami upadku i uderzenia. W oczekiwaniu na premierę przygotowaliśmy szereg etui i szkieł ochronnych, które już niedługo zostaną ujawnione w następujących kategoriach: 

Mate 30 

Mate 30 Pro 

Mate 30 Lite

Szkło ochronne - istotny element

Odpowiednio dobrane szkło ochronne w żaden sposób nie powinno wpływać na użytkowanie telefonu. Powinno być niewyczuwalne pod palcami. Zatem nie polecamy kupować szkieł niskiej jakości, gdyż mogą nie ochronić dostatecznie naszego telefonu. Warto od razu po premierze przejrzeć naszą ofertę szkieł hartowanych dedykowanych dla najnowszych modeli Huawei i zamówić jedno z nich, jeszcze zanim wejdziemy w posiadanie urządzenia.

@evleaks

szkło do huawei mate 30 lite
pokrowiec huawei mate 30 pro

Komentarze ()