Według przecieków do premiery jednej z najbardziej oczekiwanej serii Samsunga pozostało już tylko kilka dni. Mowa tutaj o rodzinie Galaxy S10 w której skład mają wejść: Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S10e oraz Samsung Galaxy S10 Plus. Jak będą wyglądały, czym będą się od siebie różniły oraz jakie będą ich parametry dowiemy się oficjalnie już 20 lutego, tymczasem poniżej zawrę przecieki, bądź plotki na ich temat. 

Wymiary:

Jak prezentują się wymiary nowych urządzeń z serii? Samsung Galaxy S10 ma być wariantem o średniej wielkości. Jego wysokość to w przybliżeniu 148,9mm, szerokość około 70,9mm a grubość 7,8mm. Nieco mniejszym urządzeniem, według zapewnień producenta okazać się ma Samsung Galaxy S10e. Jego wymiary to prawdopodobnie 142,2 x 70,4 x 7,9mm. Z całej tej trójki największy będzie zdecydowanie Samsung Galaxy S10 Plus - jak to przystało na dopisek „Plus”. Ma on osiągnąć 157,7mm wysokości, 75mm szerokości oraz 7,8mm grubości. 

Ekran:

Jeśli chodzi o wielkości ekranów, to prezentuje się to następująco. Samsung Galaxy S10e, czyli wersja najmniejsza ma zostać wyposażona w płaski ekran o przekątnej 5,8 cala. To, że ekran będzie płaski, może okazać się, według mnie, dobrym zabiegiem marketingowym. W dobie dzisiejszych, zakrzywionych ekranów, które nie wszystkim odpowiadają, będzie to jedna z niewielu ciekawych opcji o niezaoblonym przednim panelu. Wersja średnia, czyli Samsung Galaxy S10 ma otrzymać ekran o przekątnej 6,1 cala. W tej wersji urządzenia ma on być już zaokrąglony, tak samo jak w Samsung Galaxy S10 Plus. Ten wariant z kolei będzie mógł się pochwalić ekranem osiągającym przekątną 6,44 cala.

Przy omawianiu ekranów Samsung Galaxy S10 oraz Plus nie można zapomnieć o tym, że przednia kamerka oraz czytnik linii papilarnych umieszczone zostały bezpośrednio w ekranie - z czego najmniejszy z braci został pozbawiony tego udogodnienia. Interesujący także może być fakt, że urządzenia z tej rodziny otrzymają ekrany Infinity Display O, który charakteryzuje się wycięciami w ekranie z miejscem na obiektywy aparatów. Wyświetlacze oczywiście wykonane w technologii Super AMOLED. 

Podzespoły:

Samsung Galaxy S10 na rynku dostępny ma być z dwoma układami: Snapdragon 855 oraz Exynos 9820. Ciekawe jest także to, że ta seria urządzeń będzie pierwszą z OneUI, czyli nową nakładką koreańskiego producenta.

Jeśli chodzi o pamięć to Galaxy S10 Plus będzie mógł zostać wyposażony w aż 12 GB RAM oraz 1 TB miejsca na dane własne użytkownika! Inne opcje tej wersji smartfona to także odpowiednio: 6 GB RAM i 128GB pamięci użytkowej, lub 8GB i 512GB pamięci. W Samsungu Galaxy S10 próżno szukać tej najwyższej wersji. Z tego więc wynikać że Samsung Galaxy 10 posiadać będzie 6GB RAM i 128GB pamięci bądź 8GB RAM i 512GB pamięci. Wersja najtańsza - Samsung Galaxy S10e ma zostać obdarzona 6GB RAMu oraz 128GB pamięci przeznaczonej dla użytkownika.

Samsung Galaxy S10 ma zostać wyposażony w baterię o pojemności 3500mAh, S10e - 3100mAh, a S10 Plus- 4000mAh. Urządzenia mają także posiadać ładowanie indukcyjne. 

Aparat:

W S10e znajdzie się prawdopodobnie aparat 2 x 12Mpix z przysłonami f/1.5-f/2.4. S10 zaproponować ma nam podwójny sensor: 12 Mpix, f/1.5-f/2.4 oraz 16 Mpix, f/1.9. W S10 Plus zawarte mają zostać dwa poprzednie sensory wzbogacone o trzeci aparat 13 Mpix z f/2.4

Jaki etui dla serii S10?

Mimo tego, że do premiery nowych flagowców Samsunga pozostał ponad tydzień to producenci, z którymi współpracujemy postanowili stworzyć szeroki wachlarz pokrowców, abyś od pierwszych minut użytkowania smartfona mógł bezpiecznie robić to z odpowiednim zabezpieczeniem. Szeroki asortyment etui Galaxy S10 marki Spigen czy Ringke pozwoli Ci już dziś wybrać najlepszy wariant ochrony - w zależności od potrzeb, oczekiwań i gustu. Zarówno sylikonowe przezroczyste, hybrydowe, pancerne, smukłe, z militarnym designem - to wszystko i wiele więcej znajdziesz w sklepie Home Screen. Bo bezpieczeństwo Twojego smartfona naszym priorytetem - od pierwszych sekund jego eksploatacji. Natomiast tutaj możesz znaleźć bardziej obszerny artykuł jeśli masz wątpliwości w kwestii wyboru pokrowca na swojego nowego Samsunga.

Cena i podsumowanie:

Znamy już w dużym stopniu specyfikację urządzeń, ale co z ceną? Ile trzeba będzie zapłacić za poszczególne warianty? Jeśli wierzyć plotkom, to na zakup wersji najtańszej, czyli S10e szykować trzeba około 3,5 tys złotych. Ile więc trzeba by było wydać chcąc zakupić wersje droższe? One będą wydatkiem rozpoczynającym się od, prawdopodobnie, 4,3 tysięcy złotych. Czy będą warte swojej ceny? Tego dowiemy się już niebawem, lecz już teraz jestem pewna, że znajdą niejednego nabywcę!